Kategorie
Blog

Łazienka ze skosem. Czyli jak to zrobić dobrze?

Łazienka w której występują skosy to niemałe wyzwanie aranżacyjne.

Nie zaskoczę Was pewnie stwierdzeniem, że oczywistym problemem jest skos ograniczający powierzchnie. Nie oznacza to jednak, że łazienka ze skosami zawsze będzie ciasna i mało funkcjonalna. Aby zminimalizować to ryzyko zadbajmy od odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów.

  1. Poniżej postaramy się przekazać kilka przydatnych sugestii w tym względzie.
  2. Myśląc o tym ile kolorów ma być w łazience i jak je połączyć trzeba pamiętać, że z powodu skosu w pomieszczeniu będzie odznaczał się również kolor biały. Pomysł, aby wkomponować biel w całość projektu na pewno wypadnie korzystnie w odbiorze łazienki jako spójnej całości.
  3. Skosy sprawiają że kubatura pomieszczenia staje się mniejsza, dlatego warto postawić na jasne barwy płytek. Stonowane kolory dodadzą łazience przestrzeni.
  4. Urządzając wnętrze warto zachować minimalizm i nie zagracać pomieszczenia zbędnymi elementami.
  5. Wygodnym i często stosowanym zabiegiem jest umiejscowienie wanny pod skosami. Pozwala to właściwie wykorzystać przestrzeń. Przy takim rozwiązaniu należy uważać by wysokość pomiędzy krawędzią wanny a skosem była odpowiednia i dawała możliwość swobodnego korzystania. W razie problemów ze zbyt niskim skosem wannę można odsunąć od ściany kolankowej tworząc niewielką półkę.
  6. Obecnie trendy trochę się zmieniły. Znacznie częściej wybierane są wanny wolnostojące, które nie wymagają zabudowy. Swoboda w ich ustawieniu jest ogromnym atutem w przypadku łazienki ze skosem. Dodają one również lekkości i nowoczesności całemu pomieszczeniu.
  7. Biorąc pod uwagę potrzeby właścicieli łazienek ze skosami w sprzedaży oferowane są także kabiny z szybami ciętymi pod kątem, które można dopasować do istniejącego kształtu skosu. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające na nie rezygnowanie z kabiny nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Firmy takie jak Radaway wykonują pomiary w domach co bardzo usprawnia cały proces zamawiania nietypowej kabiny.
  8. Dobrym pomysłem, aby optycznie powiększyć przestrzeń jest również zastosowanie lustra o jak największej tafli. Dla jeszcze większej praktyczności postawmy na szafkę z lustrem. Dzięki temu za lustrzanym frontem ukryjemy niezbędne przedmioty i kosmetyki.
  9. Warto zadbać również o dodatkowe oświetlenie w okolicy lustra oraz pod samym skosem. Lampy kierunkowe umieszczone na płaskim suficie pozwolą równomiernie doświetlić całe pomieszczenie.

Piotr Tamborski

Kielce 08.10.2021

Masz pytania? zachęcamy do kontaktu!

+48 799 716 422 | biuro@cedzynalazienki.pl