Kategorie
Blog

Łazienka w mieszkaniu pod wynajem.

Po pierwsze budżet.

Często koszty remontu rosną znacznie gdy nie określimy ile pieniędzy chcemy na niego wydać. Jeśli dokonujemy inwestycji w mieszkanie, określenie sumy którą chcemy wydać na remont pozwoli dobremu sprzedawcy tak dobrać produkty by zmieścić się w tej sumie ale zaproponować maksymalna jakość za tą cenę. Inaczej skazujemy się na najtańsze rozwiązania bo to przecież na wynajem. Co czasami skutkuje częstą wymianą tych elementów.

 

Ceramika i Armatura tanio… kabiny i stelaże drogo.

Ceramika sanitarna jest stosunkowo trwała i bardzo trudno ją zniszczyć. Umywalka bądź miska WC jest tym na czym powinniśmy szukać oszczędności w pierwszej kolejności. Spadek ceny zazwyczaj nie wpływa na spadek jakości. Krany zato są jednym z łatwiej wymienialnych elementów w łazience. Można więc pokusić się by kran do łazienki kosztował 200 zł zamiast 600 zł i przy następnym odświeżaniu mieszkania wymienić go na nowy. Kabiny wraz z brodzikiem oraz syfonem to zupełnie inna sprawa. Inwestycja w dobrą kabinę pozwoli nam uniknąć problemu z tym że nasi najemcy nie utrzymają jej w należytej czystości z powodu braku powłok ochronnych. Często też zdarza się że tanie brodziki z najtańszymi syfonami nie wytrzymują trudów użytkowania i zalewają łazienkę czy to poprzez pęknięcia akrylu czy z powodu słabych uszczelek w syfonie. Rzeczy na których na 100% nie należy oszczędzać to zestawy podtynkowe. Przeciekający stelaż podtynkowy od wc powoduje że musimy rozpruć taką zabudowę zamontować nowy stelaż i o płytkowć go na nowo. Cała operacja kosztuje 3 razy tyle co dobrej klasy stelaż.


Tanie płytki… fajny dekor.

Cała rzecz w tym by nasz przyszły najemca zaglądający do łazienki powiedział „Łał”. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie jednego mocnego motywu widocznego od razu w łazience. Powiedzmy że nasza łazienka jest cała biała z płytki 30×60 tak by cena nie była za wysoka i by zaoszczędzić cześć pieniędzy. Dla podkreślenia charteru łazienki możemy dobrać do całości fajne ciemne orzechowe drewno i wypełnić nim kabinę oraz zaznaczyć przestrzeń z umywalka i lustrem. Dzięki temu cała uwaga naszego przyszłego najemcy skupi się na ciekawych drewniany dodatkach nie na fakcie że 80 % łazienki wypełniana jest zwykłą biała płytką. Kontrast zrobi całą robotę.

Piotr Tamborski

Kielce 21.06.2021

Masz pytania? zachęcamy do kontaktu!

+48 799 716 422 | biuro@cedzynalazienki.pl