Kategorie
Blog

5 drobiazgów ułatwiających życie w łazience.

1. Blat przy umywalce.

Jest to rzecz w codziennym życiu wręcz nie do przecenienia. Posiadanie choć niewielkiej przestrzeni umożliwiającej ustawienie mydła, pasty do zębów czy podstawowych kosmetyków do makijażu jest czymś, co skraca czas codziennego krzątania się pod łazience. Oczywiście, cały ten rozgardiasz nie musi być ustawiony w zwykłym dla siebie nieładzie. Można umieścić go w niewielkim drewnianym koszyczku tak, by zachować efekt czystości i ładu.

2. Wbudowany kosz na brudne ubrania.

Jest to element łazienkowych zabudów, który coraz częściej pojawia się w polskich domach. Po erze plastikowych koszy walających się gdzie bądź, coraz częściej stosowane są ukryte kosze wkomponowane w zabudowę meblową. Jest to rozwiązanie, które nie dość, że pozwala zaoszczędzić miejsca ale i zachowuje spójność całej łazienki.

3. Parawan nawannowy.

Kwestia parawanu nawannowego tyczy się oczywiście tylko osób mających wannę ale nie posiadających prysznica. Jest to bój, który czasami toczymy z naszymi klientami. Ktoś całe życie kąpie się tylko w wannie i jest do tego przyzwyczajony. Lecz z racji braku doświadczeń nie jest w stanie stwierdzić, jak bardzo możliwość wzięcia szybkiego prysznica ułatwiłaby mu życie. I nie mówię tu o tym łamanym, kucanym oblewaniu się słuchawką prysznicową tak, by się wykąpać ale przy okazji nie pozalewać całej łazienki. Parawan nawannowy daje nam możliwość swobodnego korzystania z funkcjonalności prysznica, a nawet deszczownicy bez ryzyka zalania łazienki. W większości przypadków składa się on również na ścianę, więc zupełnie nie tracimy funkcjonalności wanny.

4. Uchwyt ścienny na suszarkę

Często takie drobiazgi jak fakt, że nie musimy codziennie wyjmować suszarki z szuflady, odplątywać kabla i podłączać go do gniazdka, doceniamy dopiero, gdy już nie musimy tego robić. Umieszczenie uchwytu na suszarkę daje nam komfort i oszczędza czas.

5. Lustro z systemem odparowywania.

Coraz częściej lustra, zwłaszcza te z wbudowanym światłem posiadają systemy podgrzewające tafle szkła tak, by lustro pozostało niezaparowane po kąpieli. To, że lustro pozostaje suche, pozwala nam zachować je w czystości oraz znów oszczędza cenny czas.

Piotr Tamborski

Kielce 10.08.2021

Masz pytania? zachęcamy do kontaktu!

+48 799 716 422 | biuro@cedzynalazienki.pl